A ZSŰRI

Balázs János
zongoraművész

Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, akinek virtuóz játéka, magas szintű zongoratechnikája mély zeneiséggel párosul, különleges képessége van arra, hogy játékával megszólítsa a közönséget.
2019-ben, 31 éves korában Kossuth-díjat és Young Steinway Artist címet kapott, ugyanebben az évben lett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongoratanszékének docense.

A Kossuth-, Liszt-, Prima-, Gramofon-díjas Érdemes művész 16 éves kora óta része a hazai koncertéletnek – ekkor nyerte meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyt, melyet az egyetem befejezéséig további 5 jelentős versenyen aratott győzelem – közte a Cziffra zongoraverseny – és számos díj követett. A Snétberger Központ tanára. 2017-ben a Magyar Művészeti Akadémia Zeneművészeti-díjjal tüntette ki munkásságát, majd a lengyel állam is kitüntetéssel ismerte el tevékenységeit.

2016-ban klasszikus zenei fesztivált alapított, melyet példaképe, Cziffra György szellemi hagyatékának ápolására ajánlott fel.
Fotó: Emmer László

Becht Erika
zenepedagógus, zongoratanár

1966 óta a Járdányi Pál Zeneiskola zongoratanára, a Zeneakadémián pedig zongoratanítási módszertant ad elő.
Elhivatott, odaadó és szakmailag kiemelkedő munkáját világhírűvé lett tanítványai fémjelzik. Az elmúlt több mint ötven év alatt több zongoraművészt indított el pályáján és mutatta meg a zenélés és zenehallgatás örömét még számtalan növendéknek.

Saját, különleges módszerrel kezdte el tanítani a még gyermek vak zongoraművészt, Érdi Tamást, és ez a kapcsolat a mai napig tart. Tapasztalatait felhasználva több látássérült gyermeket is bevezetett a zongorázás művészetébe.
Magas színvonalú munkáját elismerve legnagyobb zongoraművészeink – Ránki Dezső és Kocsis Zoltán is – rábízták a pályájukon őket követő gyermekük zenei képzését.

2012-ben Magyar Arany Érdemkereszttel, 2019-ben a Cziffra Fesztivál Életműdíjjal tüntették ki.

Benedekfi István
zongoraművész, zeneszerző

A ZeneVarázslatért Alapítvány elnöke.
A Szegedi Tudományegyetemen Summa Cum Laude minősítéssel diplomázott zongoraművész, – tanárként, majd az egyesült államokbeli Ball State University-n posztgraduális képzés keretében Piano Artist Diploma-t szerzett. 2007-2019. közötti a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának oktatója. 2019-től az EMMI zenei osztályvezetője, majd 2021-2023. között Művészeti Főosztályvezetője. 2023-tól a Déryné Program Alprogramjainak vezetője, valamint a ZeneVarázslatért Alapítvány elnöke. 2006 óta Szecsődi Ferenc Liszt-díjas hegedűművész, érdemes és kiváló művész állandó kamarapartnere.
Zeneszerzői pályafutásának legjelentősebb eseménye a 2008. évi Dung Dot (Don’t Burn It) című vietnámi-amerikai filmdráma kísérőzenéjének megkomponálása, amely közönségdíjat kapott a 2009. évi XIX. Fukuokai Nemzetközi Filmfesztiválon, Arany Sárkány díjat a 2010. évi Vietnámi Nemzetközi Filmfesztiválon, és ugyanabban az évben a Los Angeles-i Oscar-díj versenyen a legjobb idegen nyelvű film kategóriában indult. Társszerző: Benedekfi Zoltán hegedűművész.
2014-ben a Lovak című musical komponálására kapott felkérést a Békéscsabai Jókai Színháztól, amelyet 24 alkalommal játszottak, és az évad legjobb produkciójává választották.

Bonnyai Apolka
zongoraművész

Zongoraművészi diplomáját a Liszt Ferenc Zeneakadémián szerezte meg, majd ugyanitt DLA fokozatot szerzett. Számos ösztöndíj és nemzetközi zenei verseny nyertese. A Grand Prize Virtuoso és a Golden Classical Music Awards nemzetközi zenei versenyek díjazottjaként a Salzburgi Mozarteumban és a New York-i Carnegie Hallban lépett fel. Olyan rangos helyeken lépett már fel szólistaként, mint a Művészetek Palotája, a Carnegie Hall, a Kennedy Center, a Wiener Konzerthaus, a Mozarteum, az Alti Hall és számos más koncertterem Európában és Amerikában. 2001 óta a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium zongora főtárgy szakos művésztanára.
A Kárpát-medencei Komolyzenei Fesztivál alapítója és művészeti vezetője.

Eckhardt Gábor
zongoraművész

Liszt Ferenc-díjas zongoraművész és egyetemi docens
Interaktív előadásai, karizmatikus személyisége, elkötelezettsége a kortárs zene iránt élvezetessé teszik a zenetörténetet és szinte természetessé a zenehallgatást.
Nyolc alkalommal részesült Artisjus-díjban a magyar kortárs zene tolmácsolásáért, 2012-ben pedig életmű-díjat kapott.
Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Rendkívüli tehetségek képzőjének tanára.
Növendékei sikeresen szerepelnek hazai és nemzetközi zongoraversenyeken, többször elnyerték a Nagydíjat, korcsoportjaik első helyezéseit.
Rendszeresen tart továbbképzéseket, mesterkurzusokat Magyarországon kívül Európában és Ázsiában is.

Kőrösiné Belák Erzsébet
zongoraművész, tanár

A Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI billentyűs tanszakának vezetője.
Zeneakadémiai tanulmánya befejezése után tíz éven át tanított a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskolában. Budapesti szakközépiskolai pedagógiai munkáját közel 30 éve a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában kezdte, ahol azóta is oktat alap- és középfokon, vezeti a billentyűs tanszak munkáját. Ezzel párhuzamosan 15 éven át tanított a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában is, gyakorlatvezetőként részt vett a zeneakadémiai hallgatók pedagógiai képzésében.
Húsz éve hívta életre a „Tiéd a Steinway” című nagysikerű gyermekhangversenyt, melyet azóta is vezet. Gyakran zsűrizik zongoraversenyeken, tart továbbképzéseket, bemutató tanításokat itthon és külföldön egyaránt.

Solymosi Tari Emőke
zenetörténész

Egyetemi docens, az MMA rendes tagja.
2001-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen oktat zenetörténetet. 2014-től a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti Tagozatának vezetője.
Lajtha László munkásságának kutatójaként öt kötet szerzője, társszerzője, szerkesztője.
A Pastorale és a Felfedezőúton című sorozatok keretében 1997 és 2021 között közel 600 program szerkesztő műsorvezetője volt. Lajtha László-díjas (2002), Szabolcsi Bence-díjas (2012), 2013-ban megkapta a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét.
2022-ben Kőbánya legrangosabb díját, a Szent László-díjat is átvehette. 2023-ban Széchenyi-díj kitüntetésben részesült.

Tóth Péter
zeneszerző, egyetemi tanár

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen diplomázott Petrovics Emil növendékeként.
Liszt Ferenc és Bartók Béla – Pásztory Ditta-díjas zeneszerző, Érdemes művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja.
A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának tanszékvezető egyetemi tanára, dékánhelyettese.
Művei négy földrészen szólalnak meg rendszeresen, 36 CD és két portréfilm örökítette meg eddigi munkásságát.
Az első magyar nyelvű internetes komolyzenei magazin, a Café Momus társalapítója, a Kontrapunkt Zeneműkiadó társtulajdonosa.

Várnagy Andrea
zongoraművész

A ZeneVarázslat Nemzetközi Négykezes és Kétzongorás Verseny és Zongorafesztivál alapítója és művészeti vezetője, Liszt Ferenc-díjas zongoraművész. 2024-ben Magyarország Érdemes Művésze állami kitüntetést vehetett át.
Művészeti küldetésének tartja, hogy ráirányítsa a gyermekek figyelmét a zenében rejlő értékekre és szépségekre, segítségül hívva ehhez a társművészeteket is. Koncerteket tart Magyarország mellett Európa nagyvárosaiban, Amerikában, Kanadában és kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a klasszikus zenét a hátrányos helyzetű régiókban élőkhöz is eljuttassa.
Rendszeresen szervez Magyarországon, Erdélyben és Kárpátalján mesterkurzusokat, művészeti táborokat, és hangverseny-sorozatokat. Nevéhez főződik a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságával közösen alapított Börtönmisszió, a fogvatartottak visszailleszkedését segítő művészetterápiás program.